X
تست قالب ثامن

درباره وبلاگ


تست قالب های ثامن بلاگ و ویرایش آنها تست قالب های ثامن بلاگ و ویرایش آنها تست قالب های ثامن بلاگ و ویرایش آنها تست قالب های ثامن بلاگ و ویرایش آنها تست قالب های ثامن بلاگ و ویرایش آنها

ورود کاربران

مطالب آرشيو

آخرين مطالب ارسالي

نويسندگان

آمار بازديد


  آنلاين : 1 نفر
  بازديد امروز : 5 نفر
  بازديد ديروز : 2 نفر
  بازديد ماه : 6 نفر
  بازديد سال : 96 نفر
  کل بازديد : 142 نفر
  تعداد اعضا : 0 نفر
  کل مطالب : 0
  نظرات : 0


لحمد لله رب العالمین، الصلوة و السلام علی اشرف الانبیاء و المرسلین حبیب اله العالمین ابی القاسم محمد المعصومین الذین اذهب الله عنهم الرجس اهل البیت و طهرهم تطهیرا، سیما حجة بن الحسن العسکری روحی وارواح العالمین له الفداء،
قال الله تبارک وتعالی فی محکم کتابه العظیم «ومن یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب»(1)
هر کس شعائر و نشانه ها و علامتهای دین خدا را محترم و گرامی بدارد شایسته تکریم و احترام بوده و از کمالات پاکدلی و خداشناسی است.لحمد لله رب العالمین، الصلوة و السلام علی اشرف الانبیاء و المرسلین حبیب اله العالمین ابی القاسم محمد المعصومین الذین اذهب الله عنهم الرجس اهل البیت و طهرهم تطهیرا، سیما حجة بن الحسن العسکری روحی وارواح العالمین له الفداء،
قال الله تبارک وتعالی فی محکم کتابه العظیم «ومن یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب»(1)
هر کس شعائر و نشانه ها و علامتهای دین خدا را محترم و گرامی بدارد شایسته تکریم و احترام بوده و از کمالات پاکدلی و خداشناسی است.
یکی از اعمالی که شعائر و نشانه ها و زمینه های تقوی و رشد معنوی و روحی را فراهم می کند، عزاداری و سوگواری و ماتم و نوحه سرایی و مرثیه خوانی و ناله و زاری وبی تابی و شیون و جزع وفزع و گریه کردن برای حضرت امام حسین(ع) است، چه شعاری از این بالاتر چه یادی از این بهتر چه ذکری از این مهمتر چه علامتی از این واضحتر که انسان یاد حسین(ع) که یاد خداست کند، چه ذکری از ذکر حسین(ع) مهمتر که خدا از اول ما خلق الله همه اش یاد حسین(ع) بوده و به همه عرشیان و انبیاء و واوصیاء و اولیاء توصیه و سفارش یاد وذکر وگریه و عزاداری حسین(ع) را کرده، خود خدا به حضرت موسی ع خطاب کرد:
ای موسی کسیکه گریه کند و یا بگریاند و یا خود را شبیه به گریه کنندگان در آورد بدنش به آتش جهنم حرام میشود.(2)
خود پیغمبر خدا(ص) فرمود: هرچشمی در روز قیامت گریان است مگر چشمی که برای حسین(ع) گریه کند که در آن روز خندان و مژده به نعمتهای بهشت به او داده می شود.
خود حضرت امیر المؤمنین علی(ع) وقتی به امام حسین نظر کرد فرمود: ای گریه هر مؤمن .
خود حضرت زهرا(علیهاالسلام) برای امام حسین(ع) اشک ریخت .
خود حضرت امام حسن(ع) فرمود: هیچ روزی مثل روزهای مصیبت تو ای حسین نمی شود.
خود امام حسین(ع) فرمود: من کشته اشکهای شما هستم. هیچ بنده ای نیست که برای ما یک قطره اشک از چشمش بریزد یا گریان شود، جز اینکه خداوند جای او را همیشه در بهشت قراردهد.
خود امام سجاد(ع) وقتی طعام و آب می دید همه اش برای باباش امام حسین(ع) گریه می کرد.
خود امام باقر(ع) فرمود: هر مؤمنی که برای کشته شدن امام حسین(ع) چشمهاش گریان بشود بطوری که اشک بر صورتش جاری بشود خدا او را برای همیشه در غرفهای بهشت جا می دهد.
اگر کسی برای امام حسین(ع) نوحه و ندبه و گریه کند و خانواده و فامیل ودوستان و شیعیان را برای اقامه عزا دعوت کند و بعد به هم تسلی بدهند، من ضامن هستم که خدا ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جنگ در راه خودش (خدا) را در نامه عملش بنویسد.
هرکس که بیاد مصیبتهای ما و حسین و اهلبیتش بیفتد و دلش برای ما بسوزد، ملائکه تمام گناهانش را می آمرزند.
خود امام صادق(ع) فرمود: هرکس که مصیبتهای ما را یاد کند یا ما پیش او یاد آور شویم و به اندازه پر مگسی برای ما اشک بریزد خدا تمام گناهان او را اگر چه به اندازه کف دریا هم باشد می بخشد.
هر کس برای مظلومی ما و ظلمی که به ما شده، مهموم و مغموم و گریان شود و برای ما آه بکشد خدای سبحان ثواب تسبیح به او می دهد. و حزنش برای ما عبادت است...
هر کس چشمش گریان شود برای خونی که از ما ریخته شده یا حقی که از ما گرفته شده یا حرمت و شخصیت ما را هتک کرده شده، خداوند همیشه جای او را در بهشت قرار می دهد.
هر جزع و گریه مکروه است، مگر برای حسین (ع) که ثواب هم دارد. امام حسین (ع) برای زوار و گریه کنندگانش طلب مغفرت می کند. اگر زائر یا گریه کننده بداند چه مقامی پیش خدا دارد...
هر کسی که در مرثیه و نوحه سرای حسین (ع) شعر بگوید و پنجاه نفر را بگریاند بهشت برای اوست تا میرسد به ده یا و یک نفر و یا خودش برای ما گریه کند و خود را شبیه گریه کنندکان در آورد جایش در بهشت است...
ویا خود حضرت موسی بن جعفر(ع) برای جدش عزاداری و گریه سرایی می کردند ....
یا خود امام رضا(ع) میفرماید: هر کس بیاد مصیبتهای ما و آنچه که به سرما آورده اند گریه کند، روز قیامت در درجه و مقام ما هست و هر کس بیاد مصبیتهای ما بگرید و بگریاند، در روزیکه تمام چشمها گریان است چشم او گریان نمی شود.
هر کس در مجلسی که امر ما را احیاءو زنده میکنند، بنشیند، خدا قلب او را نمی میراند در روزی که همه قلبها مرده است.
اگر گریه بر امام حسین (ع) کنی و اشکت روی صورتت جاری بشود حق تعالی همه گناهان کبیره و صغیر ترا می آمرزد خواه کم باشد یا زیاد، اگر هنگامی که می خواهی خدا را ملاقات کنی می خواهی هیچ گناهی نداشته باشی، پس بر امام حسین (ع) زیارت بخوان و گریه کن.
خود امام جواد و امام هادی و امام عسگری و خود امام زمان (ع) برجد خودشان امام حسین گریه می کردند. اصلاً خود امام زمان فرمودند: اگر اشکهای چشمم تمام شود برایت خون گریه می کنم. که انشاالله در جایش خواهد آمد.
این اوراق آغشته به تحریر را که در مقابل می خوانید «ثواب گریه و تاریخچه گریه و روضه بر امام حسین (ع) است» که برای ما روشن می کند که عزاداری و روضه و گریه برای امام حسین(ع) از زمان حضرت آدم بوده نه از زمان صفویها که یکسری آدمهای کج فکر می گویند: روضه خوانی از زمان صفویها بوده که آنها درست کرده اند.
با تحقیق و بررسی هایی که به عمل آمده از زمان آن حضرت (آدم) بوده و اولین روضه خوان حضرت جبرئیل(ع) و اولین گریه کن حضرت آدم بوده تا الآن.
انشاءالله خدا همگی ما را جزو گریه کنندکان حضرت اباعبدالله قرار دهد و اگر هم این جزو (داستانهایی از گریه بر امام حسین جلد اول) ثوابی داشته باشد، آن رابه روح امام راحل، شهدا، علما، بزرگان ذوالحقوق، همچنین برادر شهیدم آشیخ احمد میرخلف زاده هدیه می نمایم.
السلام علیکم و رحمة الله.
نوکر و روضه خوان آستان حسین آل محمد(ص)
علی میرخلف زادهکانال هاي ما

اعلانات خيريهموسسه خيريه محکبنياد خيريه مهر نور, بنر حمايتي,بنر خيريه,بنر مهر نور


جستجو
در اين وبلاگ
در كل اينترنتپيوندها

زيارت اماکن مذهبي


پخش زنده حرم